• FFA
  • /
  • Блог
  • /
  • Як варити макарони? Вчимося класичних традицій в італійців

Як варити макарони? Вчимося класичних традицій в італійців

Висушені вироби з тіста - це один із чудових винаходів Китаю. Але по-справжньому всесвітньо популярними вони стали завдяки Італії. Логічно, що питати, як правильно зварити макарони, потрібно також в італійців. У цій статті ви дізнаєтеся, як вибрати макаронні вироби, чим відрізняються їхні різні види, і, найголовніше, як приготувати макарони за всіма канонами і вразити цим навіть ваших італійських друзів.

Як вибрати правильні макарони?

Вибір макаронів може здатися простим завданням. А насправді тут безліч нюансів. Якість виробів безпосередньо впливає на смак і користь готової страви. Давайте розберемося, на що звернути увагу під час купівлі:

  • Склад. Основа якісних макаронів - борошно твердих сортів пшениці (дурум). Воно надає макаронам золотистого кольору, щільної текстури і низького глікемічного індексу. Його можна розпізнати за вмістом білків на 100 гр сухого продукту від 12 до 15 грамів. Для порівняння, у гречці міститься близько 13 грамів білків, тобто якісні макарони за входженням нутрієнтів не поступаються цільним крупам. На упаковці може стояти маркування «А».
  • Зовнішній вигляд. Насамперед зверніть увагу на колір. Якісні макарони мають природний жовтуватий відтінок, не дуже яскравий, але й не сірий. Гладка, рівна текстура без тріщин - хороша ознака.
  • Упаковка. Тут має бути вказана вся необхідна інформація про продукт, така як склад, виробник, термін придатності, рекомендації щодо варіння. Хороші виробники не ховаються.

На прилавках можна зустріти макарони з добавками - наприклад, шпинатом, томатами. Цілком цікавий варіант, якщо наповнювачі мають натуральне походження і містяться в помірних кількостях. Для тих, хто слідкує за фігупр. чудовим вибором стануть макарони з борошна грубого помолу.

Які існують види макаронів?

Світ макаронів неймовірно різноманітний! Кожна форма має свої унікальні характеристики та ідеально підходить для певних страв. Тому орієнтуватися в цьому різноманітті дуже корисно:

  • Спагеті. Тонкі довгі макарони, ідеальні для класичних італійських страв із томатним соусом, морепродуктами чи м'ясом.
  • Фетучіні. Плоскі широкі стрічки, добре поєднуються з ніжними вершковими соусами та грибами.
  • Тальятелле. Це також широкі плоскі стрічки, схожі на фетучіні, але трохи ширші. Дуже добре поєднуються з болоньєзе або грибним соусом.
  • Пенне. Коротка паста у формі прямих трубочок зі скошеним зрізом, універсальна і підходить для багатьох страв, включно із запіканками та салатами.
  • Фузіллі. Спіралеподібні макарони, добре утримують соус. Ідеальні для салатів і запіканок.
  • Рігатоні. Короткі трубчасті макарони з ребристою поверхнею, відмінно поєднуються з м'ясними соусами.
  • Фарфалле. Макарони у формі метеликів, часто використовуються в салатах і супах.
  • Каннеллоні. Великі трубчасті макарони, які чудово підходять для фарширування. Завдяки своїй формі, вони здатні вмістити в себе найрізноманітніші начинки, від класичних м'ясних до легких овочевих.
  • Конкільє. Макарони у формі мушель, добре утримують начинку і соуси.
  • Стелліне. Маленькі макарони у формі зірок, ідеальні для дитячих страв і супів.

Для густих і насичених соусів краще обирати макарони з ребристою поверхнею, наприклад, рігатоні або пенне. Для ніжних соусів підійдуть гладкі макарони, як-от спагеті чи фетучіні.

Якщо ви плануєте фарширувати макарони, обирайте великі форми, наприклад, каннеллоні або черепашки.

Для запіканок краще вибирати короткі макарони, які добре тримають форму. Для салатів підійдуть фігурні макарони.

Як варити макарони за правилами?

Перше правило - забудьте все, чого вас навчало старше покоління (виняток - родичі з Італії). Насправді, це дійсно дуже проста процедура. Але не потрібно намагатися спростити її ще більше. Отже, приступимо:

  • Існує суворе співвідношення води і макаронів. Не важливо, чи цікавить вас, як варити локшину або конкільє, беремо 1 літр рідини на кожні 100 грамів продукту. На цей обсяг знадобиться 10 грамів солі, що відповідає стандартній чайній ложці з грунтовною гіркою. Запам'ятати правило допоможе формула 1000:100:10.
  • Сіль додається в холодну воду. Це гарантує правильну температуру після закипання.
  • Перед тим, як приготувати макарони, дайте воді закипіти і побурлити близько 20 секунд. За цей час температура в каструлі стане рівномірною.
  • Дуже важливо подбати, щоб вода якомога швидше повернула потрібну температуру після того, як ми помістимо в неї пасту. Для цього каструлю слід прикрити кришкою і збільшити вогонь на максимум. І тільки після повторного закипання відкриваємо каструльку, зменшуючи вогонь до помірно-середнього.
  • Зрозуміти, скільки треба варити макарони, допоможе упаковка. Параметр залежить від довжини виробів, товщини їхніх стінок, сорту пшениці, з якого вони виготовлені. Хороші виробники завжди вказують рекомендований час. Утім, є й стандартні рекомендації для поширених видів. Наприклад, такі, як варити спагеті - тонкі приготуються в середньому за 10 хвилин, товстіші за 12.
  • Важливо розуміти, що правильно зварені макаронні вироби мають бути аль денте, що в перекладі з італійської означає буквально «на зуб». За такої консистенції вони не повністю розварені, а мають злегка твердувату серцевинку. Під час укусу ви відчуваєте деякий опір, але макарони ніжні та соковиті зовні. Саме такий стан вважається ідеальним для збереження смаку і текстури. Макарони аль денте краще вбирають соус, роблячи страву більш насиченою.
  • Ніякого промивання! Готові макарони потрібно відкинути на друшляк і дати їм добре стекти. Після цього додається соус або вершкове масло, залежно від смаків і особливостей вашого меню на сьогоднішню вечерю (для сніданку й обіду вони також підходять).

Як бачите, жодних чарів - тільки сувора і вивірена технологія

Як правильно зварити макарони, якщо вони сумнівної якості?

На цей рахунок також є цікавий спосіб. Вам знадобиться сковорода. Спочатку на суху просушіть макарони протягом 1-2 хвилин, щоб крохмаль краще спресувався. Додайте води в такій кількості, щоб вона покрила пасту, але не виступала над її рівнем. Акуратно підсоліть усе за смаком. Кришкою накривати не потрібно. Коли води практично не залишиться - макарони зварилися й готові до вживання

Замість підсумків

Макарони можна подавати як окрему страву так і суміщати їх з іншими інгридієнтами, наприклад, морепродуктами (восьминіг, креветки тощо). Правильне варіння макаронів - це фундамент для створення смачних і автентичних італійських страв. Тільки так ви повною мірою насолодитеся текстурою, хвилюючим переплетенням смаків.

Тепер і ви знаєте, як варити макарони до ваших улюблених соусів з італійським характером. А більше інгридієнтів для приготування страв з макаронами ви можете знайти на сторінці Fast Food Assistant.


Інші цікаві статті: